Історія клініки

КОМУНАЛЬНЕ НЕКОМЕРЦІЙНЕ ПІДПРИЄМСТВО

«МІСЬКА КЛІНІЧНА ЛІКАРНЯ №9»

ДНІПРОВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ»

ВІДОМОСТІ ТА ДОСЯГНЕННЯ

         Історія лікарні починається з 6 листопада 1926 року, коли на урочистому мітингу трудящих в колишній поміщицькій садибі по вулиці Маріупольській було закладено першу цеглину майбутньої 9-ої міської лікарні. У цьому ж році, в одному із будиночків садиби почала функціонувати амбулаторія, що стала першим та єдиним диспансером Амур-Нижньодніпровська. Історія лікарні, не є історією відокремленого закладу, це складова історії медицини цілого регіону.

Історія клініки

1926 рік — побудований корпус І-го  поліклінічного відділення на 1200 відвідувань за зміну. Прийом ведеться по 22 спеціальностям.

              — хірургічний, нині гінекологічний, корпус на 150 ліжок.

1932 рік – на базі лікарні розпочинають роботу 2 кафедри Дніпропетровського медичного інституту: кафедра загальної хірургії та кафедра пропедевтики внутрішніх хвороб.

Історія клініки

1938 рік — побудований терапевтичний корпус на 190 ліжок де функціонують:

  1. кардіологічне відділення на 60 ліжок;
  2. ендокринологічне відділення на 60 ліжок;
  3. терапевтичне відділення на 70 ліжок, яке обслуговує інфекційних

              — хворих туберкульозом та малярією.

               — пологовий будинок на 100 ліжок.

Під час ІІ світової війни на базі лікарні був створений госпіталь, який перед окупацією міста евакуювали до Саратова. З госпіталем евакуюється частина співробітників лікарні. Більшість медичних  працівників закладу пішла на фронт. Майже всі вони брали безпосередню участь у бойових діях.

Історія клініки

У важкі післявоєнні роки усі сили були кинуті на відновлення та будівництво нових корпусів лікарні, бо майже всі лікарняні споруди було зруйновано. В 1950 році відбудований хірургічний корпус, в 1953р.- терапевтичний, в 1954р.-  пологовий будинок та корпус І-го  поліклінічного відділення.

 В 50-ті роки, з власної ініціативи, працівниками лікарні висаджено парк.

1967 рік — збудовано корпус, де розмістилися отоларингологічне відділення на 40 ліжок та жіноча консультація на 400 відвідувань за зміну.

Історія клініки

1973 рік — введений в експлуатацію корпус ІІ-го  поліклінічного відділення на 600 відвідувань за зміну.

Історія клініки

1977 рік – збудована та розпочала роботу нова будівля пологового будинку на 160 ліжок.

— реконструйовано будівлю харчоблоку, пральні. Завдяки модернізації обладнання потужність  обслуговування виросла з 400 хворих до 700.

Історія клініки

2001 рік – збудовано нову будівлю жіночої консультації, яка надає допомогу 874 жінкам за зміну.

2007 рік – відкрита Централізована бактеріологічна лабораторія Лівобережжя, яка на сьогодні обслуговує 18 лікувальних закладів міста.

Історія клініки

В 2014 році на базі лікарні створений перинатальний центр, який спеціалізується на наданні медичної допомоги жінкам регіону з серцево-судинними та ендокринними захворюваннями, цукровим діабетом; створений пост інтенсивної терапії для надання невідкладної реанімаційної допомоги новонародженим та постнатального виходжування новонароджених, що дозволить черговий раз знизити перинатальну захворюваність та смертність новонароджених.

         90 років – серйозний проміжуток часу, за який в країні і світі сталася безліч подій. Колектив дев’ятої міської лікарні з честю та гідністю пройшов усі випробування часом. На всіх етапах свого трудового життя, колектив лікарні бездоганно виконував покладенні на нього зобов’язання по наданню медичної допомоги населенню, не тільки району, але й мешканцям всього міста.  В сьогоденній лікарні працюють 692 фахівця різних професій. Це і Заслужені лікарі України, і доктора меднаук, і кандидати меднаук. 455 працівників — це висококваліфіковані спеціалісти з медичною освітою, тобто 171 лікар, які надають допомогу по 31 спеціальності  та 259 медсестер, понад 80% всіх медичних працівників мають вищу та першу кваліфікаційну категорію за спеціальністю.

Колектив лікарні очолює Заслужений лікар України, кавалер Ордену княгині Ольги ІІІ ступеня Фінкова Олена Петрівна.

Вона представляє покоління молодих, талановитих, освічених організаторів-реформаторів служби охорони здоров’я та приділяє особливу увагу якості надання медичної допомоги.

Виробнича потужність закладу зростає з кожним роком. Кількість хворих, що амбулаторно звернулись до лікарів поліклінічної служби, складає 401615 відвідувань на рік. Сталим залишається показник кількості пролікованих хворих у стаціонарі і протягом останніх років становить приблизно 16500-17000 хворих на рік, з яких майже 67% хворих поступають у лікарню ургентно. В пологовому будинку кожен рік на світ з’являється 3000-3500 немовлят.

З великим навантаженням працює діагностична служба закладу. Кількість ультразвукових досліджень складає майже 85900 досліджень. Навантаженість на 1 діючий апарат перевищує міський показник майже в 2 рази. Проведено 67110 функціональних досліджень та 26510 гістологічних досліджень, завдяки яким виявлено 110 злоякісних новоутворень. За міліонний показник, а їх проведено 1116671 перевалили клінічні дослідження. Баклабораторією лікарні відправлено до Центральної СЕС МОЗ України культури 17 полірезистентних штамів, всього по Україні цей показник складає 18. З кожним роком зростає кількість рентгенологічних досліджень і становить 166711.

 Високі технології, професіоналізм медичних працівників приваблюють пацієнтів із самих віддалених куточків області.

Хотілось би зазначити той факт, що в 1999 році, лікарня акредитована на вищу категорію, підтверджуючи її кожні три роки і до сьогоднішнього дня міцно тримає цей показник. Мають вищу акредитаційну категорію клініко-діагностична лабораторія та Централізована бактеріологічна лабораторія. Рентгенологічне відділення працює на підставі ліцензії центральної державної інспекції з ядерної та радіаційної безпеки державної інспекції ядерного регулювання України.

Як керівник-лідер, Олена Петрівна веде очолюваний колектив до нових прогресивних нововведень. Як результат, у 2015р. лікарня однією з перших в регіоні впровадила систему управління якістю і отримала від Національного агентства акредитації України Сертифікат відповідності ДСТУ ISO9001:2009.

Сьогодні КЗ «Дніпропетровська міська клінічна лікарня № 9» Дніпропетровської обласної ради» — сучасний, багатопрофільний заклад.

Безумовним фактором успішного функціонування лікарні є клінічний статус. Роки плідної співпраці об’єднують сьогодні Дев’ятку і Дніпропетровську медичну академію. На базі лікарні працюють кафедри ДДМА:

  • акушерства та гінекології, яку очолює академік Академії наук Вищої школи України, професор В.О. Потапов;
  • кафедра анестезіології, інтенсивної терапії і медицини надзвичайних станів факультету післядипломної освіти, керівником якої є доктор медичних наук, професор О.М. Клигуненко;
  • факультетської терапії та ендокринології на чолі з членом-кореспондентом Академії медичних наук Т.О. Перцевою та госпітальної терапії, яку очолює молодий, талановитий науковець Перцева Н.О.

Як головний лікар головної лікарні Лівобережжя, Фінкова О.П. організовує медичну службу цивільного захисту району. Першочергово (пріоритетно) займається питаннями організації цивільного захисту населення, відпрацьовує систему укриття та евакуації мешканців району, систему медичної допомоги при надзвичайних ситуаціях. За ініціативою Фінкової О.П. в 2014році МКЛ №9 була першою лікарнею, де медики організували постійно діючу Школу по навчанню первинній домедичній допомозі при невідкладних станах, пораненнях, травмах, тощо. Більш ніж 500 підлітків, учнів 10-12 класів загальноосвітніх шкіл АНД району міста пройшли навчання та засвоїли необхідні навички.

З 2014 року особливу увагу колектив лікарні приділяє заходам щодо надання медико-соціальної допомоги воїнам – учасникам АТО, їх сім’ям та переселенцям із зони бойових дій. На базі закладу, очолюваного Оленою Петрівною, створені умови для надання допомоги учасникам АТО та переселенцям із зони бойових дій. За цей період проліковано 685 пацієнтів цієї категорії, з яких 125 знаходяться на диспансерному обліку, проведено більш ніж 300 пологів. Головний лікар сприяє соціальній адаптації, працевлаштуванню громадян цієї категорії. Працівники лікарні задіяні до волонтерської діяльності, неодноразово проводилися акції для збору гуманітарної допомоги солдатам.

Ми завжди рухаємося вперед і намагаємося наслідувати все краще, чого досягла медицина. Це складно, зважаючи на щоденні проблеми галузі, але прагнення допомагати хворим і робити це на високому професійному рівні додає сил.