Ендокринологічне відділення

Ендокринологічне відділення

Ендокринологічне відділення на базі КУ «Дніпропетровська МКЛ №9» ДОС »організовано в 1973р. в зв’язку з постійним зростанням ендокринної патології у мешканців міста Дніпропетровська. За роки роботи накопичено колосальний досвід надання невідкладної і планової допомоги жителям міста з різними ендокринними захворюваннями.

За минулий період надання медичної допомоги у відділенні розширилося до рівня ендокринологічного центру. Робота проводиться в тісному контакті з усіма підрозділами лікарні: кабінетом «Діабетичної полінейропатії», лікарями різних спеціальностей поліклінічного відділення (офтальмолог, невропатолог, кардіолог, хірург і т. Д.), Відділеннями функціональної діагностики, реанімації та інтенсивної терапії, терапевтичним, кардіологічним відділеннями, перинатальним центром, жіночою консультацією, лабораторією.

На базі ендокринологічного відділення в 1995 р створено і працює один з перших в місті «Кабінетів самоконтролю цукрового діабету». Лікарі відділення постійно проводять освітні заняття з пацієнтами відділення з питань дієтотерапії, медикаментозної терапії цукрового діабету, необхідності проведення самоконтролю захворювання.

Співробітники відділення протягом 5 років на базі поліклінічного відділення КУ «Міська клінічна лікарня № 9» вели школу для хворих на цукровий діабет 2 типу м.Дніпропетровська амбулаторного етапу лікування.

Завідує ендокринологічним відділенням Крайняк Тетяна Леонідівна, лікар вищої категорії.

 

У відділенні працюють лікарі вищої та першої кваліфікаційної категорій:

Пастарус Лариса Миколаївна — лікар вищої категорії, головний позаштатний ендокринолог департаменту охорони здоров’я міста Дніпропетровська з 1996р. 

Бурчак Вадим Миколайович — лікар вищої категорії

Прилипко Ніна Василівна — лікар вищої категорії,

Пушкіна Магнолія Іванівна — лікар вищої категорії

Романенко Олена Володимирівна — лікар першої категорії

Професійні знання лікарі відділення постійно підвищують, відвідуючи тематичні конференції, щомісячні переривчасті курси, тематичні та предаттестаціціонние курси підвищення кваліфікації.

Відділення є клінічною базою кафедри внутрішньої медицини Дніпропетровської медичної академії. З 2015р. Базою новоствореної кафедри ендокринології.

Протягом останніх років у відділенні проводиться визначення HbA1c, як інтегрального показника компенсації цукрового діабету, за свідченнями досліджується микроальбуминурия. У 2010 р придбано обладнання для добового моніторування рівня глюкози крові. З 2015р. З’явилася можливість тимчасового використання інсулінової помпи у пацієнтів з лабільним перебігом цукрового діабету або у жінок, які планують вагітність. Лікарем Крайняк Т.Л. освоєна методика установки і контролю роботи інсулінової помпи. Протягом останніх 2-х років встановлено близько 10 помп.

Лікарі відділення за показаннями проводять консультації та лікування пацієнтів з ендокринними патологіями (цукровий діабет, патологія щитовидної залози, надниркових залоз, гіпоталамо-гіпофізарної області), консультують жінок з приводу безпліддя, проводять консультації вагітних з ендокринними порушеннями, консультують пацієнтів з цукровим діабетом планують проведення СGMC і установку добового монітора глюкози в крові, проводять заняття з дієтотерапії — модифікація способу життя (з видачею друкованої інформації), навчають методу самоконтро я пацієнтів з цукровим діабетом; навчають техніці інсулінотерапії з урахуванням профілю дії інсуліну. Особлива увага приділяється основі ефективного лікування цукрового діабету — дієтотерапії.

Діагностика і лікування захворювань ендокринної системи у відділенні проводиться відповідно до локальних протоколами, затвердженими керівництвом лікарні та головним позаштатним спеціалістом з ендокринології ДОДА. У своїй повсякденній роботі лікарі відділення використовують досвід доказової медицини, підтверджений багатоцентровими дослідженнями.

Відділення працює в контакті з лікарями центрів первинної медико-соціальної допомоги. Протягом 2015р. У всіх центрах проведені заняття з діагностики та лікування цукрового діабету, діагностиці патології щитовидної залози.

Традиційно в роботі відділення збережуться принцип спадкоємності з роботою лікарів ендокринологічних кабінетів поліклінік.

Консультативний прийом за медичними показаннями проводить завідуюча відділенням Пастарус Л. Н. з направленням від дільничного лікаря (ендокринолога, терапевта, сімейного лікаря).

Наша адреса:

м Дніпро, пр. Мануйлівська, 29, терапевтичний корпус

тел. (056) 790 06 49

Графік прийому: щочетверга з 11.00 до 13.00 — попередньо погодивши візит.